Leica Microsystems – Mikroskopy i kamery cyfrowe

Mikroskopy proste, odwrócone, stereoskopowe. Szeroka gama kamer cyfrowych. Systemy do mikrodysekcji laserowej.

Mikroskopy w układzie prostym.

Leica DM 100/300

Mikroskopy studenckie.
W tej kategorii Leica oferuje dwa modele – Leica DM100 (monokular) oraz DM 300 (binokular).
Mikroskopy tej kategorii charakteryzują się dużą niezawodnością i odpornością na codzienne użytkowanie.
Standardowo wyposażone są w oświetlacze LED oraz fabrycznie ustawiony i wycentrowany kondensor.
Wszystkie najistotniejsze elementy zabezpieczone są przed niepowołanym wykręceniem.

Podstawowe dane techniczne:
– oświetlenie LED
– rewolwer 4 pozycyjny
– monokular/binokular
– korekcja optyki: 160mm
– okulary 10x/18
– techniki obserwacji: jasne pole, polaryzacja

Leica DM 500/750

Mikroskopy laboratoryjne.
Seria dwóch, niezwykle starannie zaprojektowanych mikroskopów laboratoryjnych. Prostota obsługi, wysoka niezawodność oraz ciekawe wzornictwo powodują, że mikroskopy te stanowią przyjemne narzędzie pracy w rutynowych zastosowaniach.

Podstawowe dane techniczne:
– oświetlenie LED
– rewolwer 4 pozycyjny
– binokular/trinokular
– korekcja optyki: nieskończoność
– okulary 10x/18, 10x/20
– techniki obserwacji: jasne pole, ciemne pole, kontrast fazowy, polaryzacja, fluorescencja

Leica DM 1000/2000/2500/3000

Zaawansowane mikroskopy laboratoryjne.
Rodzina zaawansowanych mikroskop laboratoryjny dostępny w dwóch wersjach – z oświetleniem LED oraz halogenowym.  Dedykowane do wszystkich technik obserwacji w tym również kontrastu Nomarskiego (DIC). Rewolwery 6-i 7-pozycyjne pozwalają na zastosowanie szerokiej palety doskonałych obiektywów Leica (w tym również serii apo).  Mikroskopy mogą być dowolnie konfigurowane i rozbudowywane, w tym również w nasadki ergonomiczne, mosty dla dodatkowych obserwatorów czy też nasadki rysunkowe.

Podstawowe dane techniczne:
– oświetlenie LED/HAL
– rewolwer: 5/6/7 pozycyjny
– binokular/trinokular
– korekcja optyki: nieskończoność
– okulary 10x/18, 10x/20, 10x/22, 10x/25
– techniki obserwacji: jasne pole, ciemne pole, kontrast fazowy, polaryzacja, fluorescencja, kontrast DIC

Leica DM 4B/6B

Mikroskopy naukowo-badawcze.
Najbardziej zaawansowane technologicznie mikroskopy w ofercie Leica Microsystems. Oferują szerokie możliwości konfigurowania statywu – począwszy od elementów kodowanych a na w pełni zautomatyzowanych skończywszy. Mikroskopy Leica DM4/6 B wykorzystują inteligentną automatykę oraz zintegrowane oprogramowanie aby zapewnić użytkownikowi łatwy w obsłudze system do zbierania i przetwarzania obrazu, który jest odpowiedni zarówno dla indywidualnych użytkowników jak i wielostanowiskowych laboratoriów. Statywy te mają również zastosowanie jako baza w mikroskopii konfokalnej.

Podstawowe dane techniczne:
– oświetlenie LED/HAL
– rewolwer: 5/6/7 pozycyjny
– binokular/trinokular
– korekcja optyki: nieskończoność
– okulary 10x/18, 10x/20, 10x/22, 10x/25
– techniki obserwacji: jasne pole, ciemne pole, kontrast fazowy, polaryzacja, fluorescencja, kontrast DIC

Mikroskopy w układzie odwróconym

PAULA

Personal AUtomated Lab Assistant

Podstawowe zalety:
– kompaktowe urządzenie do monitorowania stanu hodowli komórkowych
– kontrast fazowy, fluorescencja
– niewielkie wymiary (możliwość umieszczania w inkubatorze)
– kontrola konfluencji, wydajność transfekcji
– oprogramowanie (Android, iOS, Win)

Wszystko co trzeba wiedzieć o PAULi:
Leica PAULA Video strona producenta

Leica DMi 1

Podstawowy, odwrócony mikroskop do szybkiej oceny materiału biologicznego.

Obsługa tego mikroskopu jest tak intuicyjna i wygodna, że użytkownik może w pełni skoncentrować się na swojej pracy. Inteligentne funkcje mikroskopu pozwalają na sprawną i wydajną pracę, co pozwala oszczędzić czas i sprzęt.

Wysokiej jakości technologia Leica-Microsystem zapewnia duży komfort pracy i niezawodność. Zastosowanie oświetlenie LED pozwala na redukcję kosztów eksploatacji oraz stabilność pracy. Dioda LED nie będzie często wymieniana i będzie oferowała właściwą temperaturę kolorów do obserwacji bez potrzeby czekania na jej nagrzanie. Mikroskop zapewnia unikalną elastyczność w nastawach kondensora S40 (dystans pracy 40-50 mm) lub przy przełączaniu na kondensor S80 (dystans pracy 80 mm).

Podstawowe dane techniczne:
– oświetlenie LED 5 W
– funkcja oszczędzania energii
– rewolwer obiektywowy 4-pozycyjny
– optyka korygowana do nieskończoności
– binokular (możliwość podłączenia kamery z tyłu mikroskopu)
– techniki obserwacji: jasne pole, kontrast fazowy

Leica DMIL LED

Mikroskop do zaawansowanych prac laboratoryjnych.

Dzięki wysokiej jakości optyce, ergonomicznej konstrukcji i precyzyjnemu oświetleniu LED, jest idealny do obserwacji hodowli komórkowych i tkankowych, mikromanipulacji i badania żywych komórek. Leica DMIL LED oferuje wszechstronny zestaw metod kontrastowych (kontrast fazowy, kontrast modulacyjny). Zapewnia wygodną i łatwą pracę w laboratorium: posiada stabilną konstrukcję zapewniającą dużo miejsca do pracy z narzędziami do manipulacji na obserwowanym materiale, duża odległość robocza kondensorów (możliwość swobodnej obserwacji komórek w butelkach hodowlanych). Oświetlenie LED nie wpływa niekorzystanie na obserwowane komórki.

Mikroskop może być doposażony w moduł fluorescencyjny oraz w kamerę cyfrową obsługiwaną przez program Leica Application Suite (LAS).W przypadku specjalnych wymagań diagnostycznych mikroskop jest certyfikowany do diagnostyki in vitro (IVD) (m.in. do zapłodnienia in vitro, IVF).

Podstawowe dane techniczne:
– oświetlenie LED 5 W (opcjonalnie lampa do fluorescencji: Hg 50 W/100 W lub fluo. LED)
– automatyczne dopasowywanie parametrów oświetlenia do używanego kontrastu
– funkcja oszczędzania energii
– rewolwer 4-pozycyjny, ręczny, dostępne obiektywy o powiększeniu od 2,5x do 100x
– optyka korygowana do nieskończoności
– binokular, trinokular
– techniki obserwacji: jasne pole, kontrast fazowy, kontrast modulacyjny (IMC), fluorescencja

Leica DMi 8

Wszechstronny mikroskop naukowo-badawczym.

DMi 8 można dowolnie skonfigurować dla indywidualnych potrzeb użytkowników. Dostępny jest w kilku wersjach statywów, zarówno w wersjach manualnych jak również całkowicie zautomatyzowanych (stosowany w mikroskopii konfokalnej). Istnieje też możliwość konfigurowania mikroskopu bez nasadek binokularnych.

Ważniejsze elementy budowy mikroskopu:
– dwa porty infinity – umożliwiają podłączenie niezależnych, zewnętrznych źródeł światła. Mogą to być zarówno lampy fluorescencyjne z szybkimi filtrami (zmiana wzbudzenia zajmuje kilka milisekund), diody fluorescencyjne LED, lasery czy też dodatkowe moduły do eksperymentów FRAP lub fotoaktywacji. Mogą to być dodatkowe moduły produkowane zarówno przez firmę Leica, jak również przez firmy trzecie. Porty te mogą ponadto współpracować z własnoręcznie ustawianymi źródłami światła budowanymi na ławach optycznych!
– cztery porty do podłączenia kamer – dają maksymalną swobodę przy podłączaniu dowolnych detektorów. Dodatkowo boczne porty obsługują pole widzenia o średnicy 19 mm (o 3 mm większe niż dotychczas stosowanych w mikroskopach odwróconych) – specjalnie opracowane do współpracy z nowoczesnymi kamerami z chipami CMOS.
– niezrównana optyka – Leica-Microsystems słynie z produkcji obiektywów o optyce na najwyższym poziomie i ciągle je udoskonala. Wraz z mikroskopem Leica DMi8 dostępne są obiektywy o jeszcze wyższej aperturze numerycznej (wyższa rozdzielczość i jasność), jak i obiektywy dedykowane do specjalistycznych celów (np. obiektywy kalibrowane do prowadzenia pomiarów wapniowych z barwnikiem FURA-2).
– ergonomia użytkowania – Leica DMi8 została skonstruowana tak, aby jak najbardziej odciążyć użytkownika podczas pracy z mikroskopem. Służy temu zarówno ergo-tubus z regulowanym kątem pochylenia, ergonomiczne rozmieszczenie przycisków i pokręteł, programowalne funkcje przycisków czy też zautomatyzowane pokrętła do regulacji z opcją „manual feeling”. Gdy dodamy do tego możliwość różnorodnego rozmieszczenia ekranów dotykowych oraz możliwość pełnego sterowania funkcjami mikroskopu z poziomu komputera otrzymujemy urządzenie maksymalnie dopasowane do indywidualnych wymagań użytkownika.

Zaufali nam.

+ 48 724 122 100 | biuro@cellservice.pl

Scroll to top