MIKROSKOPY KONFOKALNE

Spektralna wolność


 

Leica STELLARIS

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom najnowsza platforma konfokalna Leica STELLARIS wprowadza nowe standardy w obrazowaniu konfokalnym. Dzięki niemu nie tylko zbadamy morfologię próbki z nieosiągalną do tej pory szczegółowością, zarejestrujemy najszybszy ruch w przyżyciowo oglądanym preparacie, ale również dowiemy się dlaczego takie procesy zachodzą.

System Leica STELLARIS łączy w sobie jednocześnie – najczulsze detektory na rynku, najszersze parametry spektralne oraz automatyczny pomiar czasu życia fluorescencji w tle – po prostu, w jednym systemie!

 • Uzyskaj lepszy wgląd w natywny stan próbki lepiej niż kiedykolwiek wcześniej dzięki wysokiej efektywności kwantowej detektorów – do 56% PDE (Photon Detection Efficiency) przy standardowych fluorochromach (2x lepsza od detektorów PMT w zakresie światła białego i 3x lepsza w zakresie podczerwonym
 • Uzyskaj wyniki ilościowe dzięki możliwości zliczania pojedynczych fotonów!
 • Obrazuj nowe fluorochromy – rozszerzenie zakresu detekcji spektralnej DO 850 NM(regulowanego z dokładnością do 1 nm), pozwala na użycie nowych kombinacji fluorochromów nie nachodzących na siebie!
 • Zwiększony zakrs pracy białego lasera 440nm-790nm
 • Moduł tauContrast daje podczas obrazowania szybki, równoczesny dostęp do informacji o procesach zachodzących w preparacie takich jak: zmiany w metabolizmie komórek, poziom pH czy też stężenie wybranych jonów! Dodaj nowe wymiary obrazowania Twoich próbek i nowe informacje o nich!
 • Moduł tauGating pozwala bardzo łatwo usunąć autofluorescencję oraz wszelkie refleksy tła z obrazu wykorzystując różnice w czasie życia fluorescencji (FLIM) pomiędzy autofluorochromami, białkami fluorescencyjnymi, a barwnikami sztucznie wprowadzonymi. Już nie musisz polegać w rozdzielaniu barwników tylko na separacji spektralnej!
 • Moduł tauSeparation  zwiększa liczbę używanych jednocześnie barwników na preparacie! Pozwala na przypisanie określonych barwień do poszczególnych kanałów, w 100% unikając nakładania widm. Zyskaj pewność, że to co widzisz w danym kanale, jest dokładnie tym – co wybarwiłeś danym fluorochromem. Bez przebić, bez nałożeń, bez autofluorescencji. Każdy z detektorów w systemie umożliwia podzielenie na 82 nienakładające się zakresy spektralne, a każdy z nich dodatkowo na 16 nienakładających się zakresów z różnymi czasami życia fluorescencji. Ponad 1300-kanałowe detektory? Tak, to Leica STELLARIS!
 • Doskonała jakość obrazu przy pełnej prędkości, w czasie rzeczywistym, dostarczana za pomocą kombinacji modułu super-rozdzielczego LIGHTNING i skanera rezonansowego – bezkompromisowa rozdzielczość czasowa do 420 klatek / sekundę (!!!) przy zachowaniu optymalnej jakości obrazu.
 • Niska fototoksyczność przy mniejszej intensywności światła wzbudzającego
 • Intuicyjne mapowanie preparatu dzięki modułowi Navigator
 • Maksymalna wydajność sygnału dzięki optymalnym ustawieniom akwizycji, wybieranym automatycznie

 

Leica STELLARIS 5

STELLARIS 5 zapewnia to, co najlepsze z naszej oferty. Jest to całkowicie przeobrażony system mikroskopowy, który wyznacza nowy standard mikroskopii konfokalnej. Jest to jedyny system konfokalny ze zintegrowanym białym laserem (WLL), w połączeniu z opatentowanym przez Leica akusto-optycznym rozdzielaczem wiązki (AOBS) oraz nowymi detektorami Power HyD S.
Wraz z nową i unikalną technologią TauSense, STELLARIS 5 wyznacza nowy standard jakości obrazowania i ilości generowanych informacji. Ta doskonała wydajność obrazowania jest łatwo osiągalna dzięki inteligentnemu interfejsowi użytkownika - ImageCompass, który prowadzi użytkownika poprzez konfigurację i planowane eksperymenty w łatwy i intuicyjny sposób.


 

Leica STELLARIS 8

STELLARIS 8 to przyszłościowy system, oferujący wszystkie zalety systemu podstawowego STELLARIS 5 oraz dodatkową funkcjonalność dzięki rozszerzonemu spektrum białego lasera (WLL) i wyspecjalizowanym opcjom detektorów z rodziny Power HyD. Pozwala to rozszerzyć zakres zastosowań konfokalnych w badaniach. STELLARIS 8 można łączyć ze wszystkimi metodami Leica Microsystems, w tym FAst Lifetime CONtrast (FALCON), Deep In Vivo Explorer (DIVE), STED, Digital Light Sheet (DLS) i CARS. Nowe funkcje STELLARIS 8 maksymalizują potencjał tych modułów dając moc i potencjał do wyznaczania nowych standardów w badaniach.


 

Scroll to top